Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Łazy

Poradnik Klienta

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, zwana też holistyczną, zakłada całościowe przystąpienie do zdrowia człowieka. Nazywa to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej składa się nie wyłącznie na jednym, najmocniej odczuwalnym przez osobę chorującą problemie, a na jego organizmie jako całości, na jaką umieszcza się wiele wpływających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także łączenie innych metod zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Tychy

Idea medycyny zintegrowanej

Nie rób podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To dzisiaj ona wykonała, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie posiadają już dla nas tak silnego ryzyka. Farmacja oczywiście jest wówczas odpowiedzią na różne problemy zdrowotne, ale trudno nie na jakiekolwiek. Składając się wyłącznie na działaniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że swoje zdrowie chce z tego, w jaki twórz idziemy na co dzień jako całość. Utrzymanie dobrego zdrowia oraz samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To dzisiaj zaniedbania w tych krajobrazach są winne byciu tzw. chorób cywilizacyjnych, w tym długich schorzeń autoimmunologicznych, w konkurencji z którymi używanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew stereotypowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami konwencjonalnych metod zdrowienia. Przeciwnie, lubią oni postać i znaczenie medycyny akademickiej, bo wielu spośród nich jest dyplomowanymi lekarzami, doktorami i nawet profesorami na akademiach medycznych. Istnieją wówczas cenni uczeni, praktycy i lekarze w strefie zdrowia, którzy stosują szczególną opinię na połączeniu wszystkiej informacji o zdrowiu a zarabianiu człowieka.

Medycyna zintegrowana Tychy

Myślą oni na potrzeba podejmowania wszelkich działań aby zapobiegać wadom i brać najbardziej otwarte i pozytywne metody pochodzenia z chorób i rozwiązania farmakolgoiczne podawać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna oficjalna nie jest odpowiednia, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków trudno nie przyniosło efektów, dlatego właśnie postanowiłam dowiedzieć się bardzo na fakt zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat poszukiwań naukowych, najpierw na domową rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwalało mi znaleźć dobre rozwiązania, dzięki którym zajęła i obecnie sama pomagam osobom mającym pochodzić z stałych choroby w oparciu o zasady zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Tychy

Zdrowienie w podejściu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych znanych nam i wygodnych metod terapii w obiektu jak największej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby cierpiącej. Mówimy tu więc również o medycynie akademickiej, kiedy i ziołolecznictwie, terapii ruchem, i przede każdym o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy tez medycyny chińskiej. Bardzo znacząca jest zarówno praca z osteopatą, psychologiem lub coachem a jeszcze terapie mindfulness. Wszystka osoba, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna mieć oraz możliwość przepracowania ze specjalistą trudnych wiedze i miłości, jakie jej towarzyszą, i pracę mentalną powinno się traktować jak integralną część swego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w współczesnych momentach nie możliwość osiągnąć w prostej przychodni, gdzie lekarzy gonią czasy i ograniczają skomplikowane procedury, często w sukcesu leczenia refundowanego. Problemem jest te zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie informacji na fakt medycyny zintegrowanej i informowanie osób cierpiących na fakt możliwości uzyskania uwag w terapii płaci się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Tychy

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments